Akademický senát i správní rada schválily nový strategický záměr Slezské univerzity

13.04.2021

Slezská univerzita si zvolila směr, kterým se chce rozvíjet v příštích 10 letech. Nový strategický záměr vznikal od začátku roku 2020. Finální dokument byl v březnu schválen Akademickým senátem a Správní radou Slezské univerzity a může postoupí tak do další fáze, kdy bude předložen Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy.

Strategický záměr byl vytvořen v úzké spolupráci s vedením univerzity a širokým zapojením studentů, zaměstnanců i absolventů univerzity, místních zaměstnavatelů a dalších klíčových aktérů z regionu i mimo něj. Během jeho tvorby se uskutečnily desítky setkání se všemi univerzitními součástmi. O prioritách nového záměru diskutovali lidé zevnitř univerzity i zvenčí prostřednictvím více než 30 strukturovaných rozhovorů.

O procesu plánování, zajímavostech a klíčových milnících jsme vás informovali zde na webu (spolu). Můžete si tady také pročíst nový strategický záměr, najdete jej v sekci dokumenty.